środa, 14 sierpnia 2013

Windows CE 5 kawałek historii cz.7

System Windows CE 5 to według mnie najgorszy system jaki kiedy powstał, praktycznie nic w nim nie ma, właściwie nie wiem po co go stworzyli. Pierwszy raz spotkałem się z nim w chińskim netbooku i od tamtej pory mam go dość. Nie dość że jest tylko po angielsku to jeszcze nie przyjmuje plików exe.
Wgl Microsoft powinien się wstydzić za ten system bo według mojej opinii jest on gorszy nawet od Visty :-D

Jeszcze jak by tego było mało pchają go wszędzie do Pda tabletów, laptopów.
Pewnie wiele osób się ze mną zgodzą po obejrzeniu filmiku że on jest do du*yWydany w lipcu 2004. Ta wersja systemu nie posiada Microsoft Office, ani WordPada. W systemie w wersji Professional zawiera jedynie przeglądarkę Internet Explorer i program Windows Media Player 9. Instalowany jest na nielicznych palmtopach oraz na większości urządzeń nawigacji samochodowych, które nie są seryjnie instalowane w samochodach.

Od tej wersji system przestał obsługiwać Direct3D (SYSGEN_DIRECT3D). Wszystkie aplikacje i sterowniki korzystające z tej technologii muszą zostać przeportowane na Direct3D. System również przestał wspierać DirectSound. Wszystkie aplikacje korzystające z tej technologii muszą zostać przeportowane na Waveform
tekst pochodzi z wikipedia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz